The good man 1

22. ledna 2013 v 22:46 | Jabka |  Jabka jednorázovky
Tákže.. moje první jednorázovka.. :D Je to fanfiction na Harryho Pottera. Chtěla jsem tam nějak procedit důležité okamžiky ze života Síriuse Blacka. Já Síriuse uplně miluju :D Moje nejoblíbenější postava z HP :D No bohužel se uplně neorientuju v časech a podobných věcech, tak pokud by tam něco uplně nesouhlasilo, tak mi to pěkně prosím odpusťte :D No teď už si užijte první část.. teda užijte.. doufám, že se to bude líbit alespoň malinko :D No.. jen do toho :D

,,Jsme tady Siriusi, hezky se měj a nekamaraď se s žádnými mudlovskými šmejdy. My už musíme jít." Rozloučila se se mnou matka. Žádný polibek na čelo, žádné ztrácení času. Tipické pro vysoce postavenou rodinu Blacků. Všichni z naší rodiny si myslí, že spojení mezi mudly a kouzelníky je nechutné mísení čisté a špinavé krve. Mudlové jsou prý podřadnější, než domácí skřítci. Matka pořád tvrdí, že by s tím měl někdo něco konečně dělat. Já si to myslím také. Mudlové musí být strašně hloupí, když k uvaření čaje potřebují nějakou konvici. Všichni příslušníci naší rodiny chodili do Bradavic. A všichni navštěvovali bradavickou kolej Zmijozel. Tedy téměř všichni.. Pokud vím, Andromeda chodila do Havraspáru. Nechci rodiče zklamat, takže se musím dostat také do Zmijozelu. Regulus, můj o rok mladší bratr do mě na rozloučenou šťouchl, v tu chvíli se rodiče i s ním otočili na podpatku a nechali mě napospas velkému světu.
,,Jáu" Popotáhnul jsem a v tu chvíli na mě spočinul utrápený pohled nějakého kluka, který se křečovitě držel matčiny ruky. Ta ho chlácholila a hladila po vlasech. Srab, pomyslel jsem si. Určitě bulí, protože nechce od mámy. Stál jsem na nástupišti Devět a tři čtvrtě. Červená lokomotiva do Bradavic už čekala na studenty a všechno bylo tak nové a neozkoušené. Žasl jsem nad vším tím hemžením před sebou. Potom jsem s pomocí nějakého cizího pána, který mi pomohl dostrkat všechna zavazadla do vlaku, zalezl do prázdného kupé, povzdechl si a přesunul se k oknu. Když jsem tam byl najednou sám, jakoby mi žaludek sevřela něčí ruka. Dostal jsem příšerný strach, že zklamu rodiče a nedostanu se do Zmijozelu. Zároveň jsem se nemohl dočkat, až vystoupím z vlaku a konečně uvidím Bradavice, Chtěl jsem co nejdříve vědět, jaké to tam je. Ale co když se nedostanu do Zmijozelu.. Ta kolej v mé hlavě zůstávala jako strašák a každou chvíli se mi její znak objevoval před očima. Díval jsem se z okna. Vlak stále ještě stál a rodiče pomáhali svým dětem se zavazadly. Pak už jen čekali, až hlavy jejich dětí vykouknou z nějakého okna a horečně mávali. Na mě nemával nikdo. Povzdechl jsem si. Najednou jsem slyšel, jak se dveře kupé otevřely a dovnitř vkoukla rozcuchaná obrejlená hlava nějakého kluka.
,,Ahoj! Máš tu volno?" Vytrhl mě z přemýšlení a já mu vděčně kývnul. Kluk si sedl naproti mně.
,,Jmenuju se James Potter!" Vyhrkl. ,,Jak ty?"
,,S-Sirius Black.." Představil jsem se a James mi potřásl rukou.
,,Merline! Málem bych zapomněl! Počkej chvilku.." Vykřikl a zmizel z kupé. Tomu klukoj energie vážně nechyběla. Za chvíli byl zpátky a vedl s sebou toho ufňukánka z nádraží. ,,Siriusi, tohle je Remus Lupin. Remusi, tohle je Sirius Black." Seznámil nás. Remus se jen chabě usmál a pak se znovu tvářil tak ztrápeně. Pohlédl jsem na Jamese s otázkou v očích, ale on pouze pokrčil rameny. Také nevěděl co Removi je. Najednou se na chodbě strhla hádka mezi nějakou zrzkou a takovým malým, tlustým klukem. Všichni zvědavě vystrčili hlavy na chodbu a sledovali ty dva.
,,Nechci s tebou sedět ve vlaku, seš hnusnej!" Křičela zrzka a tlustej kluk se na ní pořád lepil a prosil. Zrzka se s prosíkem v očích rozhlédla po vlaku, pak v těch jasně zelených očích něco nebezpečně blýsklo, popadla tlustého kluka a vtlačila ho mezi nás. Klukova váha nás všechny svalila na zem, zpátky do kupé. Na chodbě propukl hromový smích a zrzka zmizela v davu. A tak nám Lili Evansová podstrčila Petera Pettigrewa. Pobertové byli kompletní.

,,Bradavice jsou senzační!" Vykřikl James a proběhl portrétem Buclaté dámy do nebelvírské společenské síně, spolu s prefekty a všemi novými příslušníky koleje Nebelvír. Já jej následoval. Ano, moudrý klobouk mě přiřadil do Nebelvíru, stejně jako Petera, Remuse, Jamese a Lili Evansovou. Stejně jako spoustu dalších, kteří se nedostali do Zmijozelu. Zklamal jsem.

Drahý Siriusi
Jistě víš, že nejsem přespříliš nadšená, z tvého zařazení, věz ale, že pokud se budeš chovat jako příslušník rodiny Blacků, jsem schopná ti tento vrub odpustit. Pilně studuj, promlouvej pouze s lidmi, kteří se ti mohou rovnat a pohrdej mudly.
Líbá matka

Tobě se to říká..


,,Zabila jsem Siriuse Blacka!!" Zabila jsem Siriuse Blacká!!"


Jak se ukázalo, Remus byl zdeptaný tím, že se za každého úplňku měnil ve vlkodlaka. Několik ročníků s tím bojoval nejenom on, ale i my. Teď jsme na to konečně přišli. Ve zvířecí podobě mu děláme společnost, v jeho nelehkých chvílích. Podle zvířat, ve která se měníme, jsme se i pojmenovali. Já jsem Tichošlápek, James dvanácterák, Remus náměsíčník a Peter Červíček. Zvláštní, jak se nám život od prváku zkomplikoval. Nyní jsme v šestém ročníku. Jsme všeobecně známí jako Pobertové. Doháníme učitele k šílenství a bavíme spolužáky. Nejenom to, držíme při sobě stůj co stůj. Takhle mi to vyhovuje. Tady jsem doma, tady je má rodina. Tady a né v té nepovedené parodii na Grimmauldově náměstí. Tam, kde se všichni tvrdohlavě drží hesla-navždy čistý.. Nenávidím to tam. Můj bratr Regulus se dostal do Zmijozelu. Matka je na něj pyšná. Já jsem pro ně prostě jen Sirius, černá ovce rodiny. Nesnáším je.

,,Harry.. Možná se ti už zajídá to slyšet, ale jsi neskutečně podobný otci.. Až na oči, ty máš.."
,,Ty mám po matce.."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 23. ledna 2013 v 13:07 | Reagovat

Veeeľmi pekne napísané :-D

2 Casion Casion | Web | 23. ledna 2013 v 14:50 | Reagovat

No ja vždy dodržujem zadanú dĺžku, lebo niektorí profesori za priveľmi dlhý sloh, ktorý presahuje zadanú dĺžku strhávajú body a podobne :-)

3 Casion Casion | Web | 23. ledna 2013 v 15:53 | Reagovat

Naozaj?? Tak to máte dobré :D Nám vždy povie, že napríklad napíšte mi charakteristiku na takú a takú tému dlhú stranu a pol, veľkú samozrejme. No a tak sloh musí mať minimálne stranu a maximálne stranu a pol :-D  :-D

4 Rogue Rogue | Web | 23. ledna 2013 v 16:14 | Reagovat

Nebylo to špatné :)

5 Casion Casion | Web | 23. ledna 2013 v 17:30 | Reagovat

My to máme ako normy zadané z ministerstva takže je jedno akú profku alebo učiteľku máme :D

6 m-ruselova m-ruselova | Web | 23. ledna 2013 v 19:17 | Reagovat

Moc pěkné :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama