Dorian Gray

24. ledna 2013 v 19:14 | Jabka |  Nezařazeno

Dorian Gray přijde do Londýna jako mladý a mimořádně krásný aristokrat s dobrým srdcem. Basil Hallward je jako malíř jeho krásou uchvácen a rozhodne se namalovat jeho portrét. Obraz je nádherný. A mladý naivní Dorian u něj pod vlivem požitkářského Henryho Wottona pronese přání být navždy mladý. Henry má na jeho povahu velký vliv. Z Doriana se stane marnivý sobec. Od té doby obraz nese veškeré jeho hříchy.

A tím bohužel podobnost s originálem končí. První část filmu je poměrně věrná své předloze. Ale v momentu, kdy se kniha chýlí ke konci, my ve filmu jsme sotva za polovinou. V této chvíli si tvůrci začali vymýšlet postavy i situace. A mezi zlomem v polovině a koncem je několik desítek minut námětů, které tvůrci od autora knihy rozhodně nemají. Kdo Obraz Doriana Graye četl má pocit, jako by tvůrci uměle příběh natahovali, aby se dostali nad sto minut stopáže. Já knihu četla, já takový pocit mám.
Film se tak stal rádoby akčním dramatem, které se předloze podobá jen vzdáleně. Na knize si cením hlavně filosofických dialogů a lehce hororové atmosféry. Filosofie i děsivosti je ve filmu pomálu.
Tolik ke špatným zprávám pro fandy Oscara Wildea, co doufali že film bude knize podobný stylem a příběhem.

a teď můj vlastní názor na film :D
Tento snímek se mi zaryl až někam hluboko do dušičky.. :D Neřekla bych, že je to zrovna film, který by tohle měl dělat a ani mě to ještě hodinu potom co jsem ho viděla nepřipadalo, ale když jsem o něm začala přemýšlet hlouběji, tak jsem v něm objevila spoustu všelijakých myšlenek, které se tak trochu dotýkaly i mého života. A ten film jsem začala prožívat znovu, ale jinak. Najednou mě napadalo jaké by to bylo vidět vlastní duši a podobně.. Jednoduše mě tento film uchvátil. :D Myslím si, že Ben Barnes s rolí tak trochu rozpolceného Doriana Graye popral skutečně výborně. Vážně vám tenhle film doporučuju :) Možná v něm taky najdete daleko víc, než jenom film.. :) No a já teď budu shánět knihu :D No v cč máte ještě trailer a pár obrázků, tak pokud budete mít zájem, tak kliknětě na cč. :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 m-ruselova m-ruselova | Web | 25. ledna 2013 v 13:13 | Reagovat

O tom jsem slyšela, může to být dobrý ;-)

2 Jane Jane | Web | 25. ledna 2013 v 20:20 | Reagovat

jj, může to být dobrý...:D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama